='text/javascript'> posts_no_thumb_sum =1200; posts_thumb_sum = 1200; img_thumb_height = 190; img_thumb_width = 220;

wtorek, 2 sierpnia 2016

CZŁOWIEKU, WYŁĄCZ TEN KOMPUTER

Problem dzisiejszego społeczeństwa? Przedawkowanie świata wirtualnego - odpowiem szczerze. Sama korzystam z internetu bardzo często, łatwo to poznać jeśli śledzicie mnie tutaj czy na Facebooku.
Masa ludzi siedzi przed komputerami, wpatrzeni w telewizory czy komórki. Śmieszna jest chociażby dla mnie gra, która ostatnio jest w modzie. Na pewno wiesz, o czym mówię. Wszystko fajnie, bo ludzie są zachęceni, aby opuścić biurko z laptopem i wyjść na świat - niestety - znów z telefonem. Śmieszne to jak dla mnie. Nie na tym się skupiam w tym momencie, bo szkoda nerwów.Napisała do mnie ostatnio Pani z bardzo ciekawego sklepu: inflatable-zone.com. Myślę sobie, co ja mogę mieć wspólnego z takim sprzętem i po co Wam o nim pisać. Doszłam do wniosku, że warto, bo przecież to coś nowego. A jak jest coś prócz telefonu komórkowego z grą, który miałby zachęcić do wyjścia na zewnątrz, to czemu nie. Trzeba o tym mówić. Fajną i przyjemną a zarazem radosną formą spędzania wolnego czasu będzie coś, o czym napiszę poniżej.


Nie miałam nigdy przyjemności bawić się takim czymś, sama czy ze znajomymi. Firma ma bogatą ofertę z dosłownie wszystkim, czego dusza zapragnie - jeśli chodzi o kategorię zabaw wodnych, dmuchanych zamków , zjeżdżalni wodnych (water slide) , kuli wodnych (water walking ball) czy wodnych trampolin (water trampoline) itp. Jest to ciekawa opcja dla ludzi, którzy chcą udostępniać takie rozrywki dla innych na większych imprezach. Wiecie ile dzieci miałoby radości z walki w takich dmuchanych kulach. Ojeju, sama bym się cieszyła i wróciła pamięcią do dawnych lat.
Cokolwiek, byle odłączyć się od świata wirtualnego - zrobić sobie od niego wakacje i wyjść na zewnątrz. Tego potrzeba ludziom w dzisiejszych czasach. Szukając alternatyw można wybrać i tę, z wszystkimi dmuchanymi "cudami". Najlepiej by było usunąć wszystkie elektroniczne sprzęty z pokoju swoich dzieci i dać im trochę tej prawdziwej wolności, na łonie natury, dając im zabawę. Niech ich wspomnienia z dzieciństwa nie wiążą się tylko z kolorowym ekranem.

Jeszcze krótko o tym, co oferuje firma, o której już wcześniej wspominałam. Wstawię poniżej kilka linków z przykładowym sprzętem. Jeśli byłeś kiedyś na wczasach np. nad morzem to z pewnością spotkałeś się z tego typu formami aktywności fizycznej. Dla rodzin, dla młodzieży, dla młodszych i starszych. Bez obaw, to nie jest wstyd. Wstydem to może być bezczynne siedzenie przed tv, kiedy każdy członek rodziny patrzy na ekran. Każda rekreacja jest dobra, a ta już na pewno.

Zdjęcia poniżej są tylko przykładowe, ale moim zdaniem wyglądają zachęcająco. Nie będę tutaj nimi nikogo męczyć, więc wklejam tylko parę dla rozeznania "w terenie".


http://blog.inflatable-zone.com/water-slide/
http://blog.inflatable-zone.com/little-fact-about-water-walking-ball/
http://blog.inflatable-zone.com/water-trampoline/


Podsumowując, warto czasem wyłączyć prąd i pobawić się z bliskimi, to lekarstwo lepsze niż media i internet. Dokładnie, zniechęcam właśnie do szperania w internecie - paradoksalnie szkodzę sobie, ale to nieważne. Ważne są relacje z bliskimi i zabawa, ta prawdziwa, żywa!4 komentarze:

  1. Widziałam takie piłki nad morzem :) Fajna zabawa :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Mega :D Kilka razy miałam okazję bawić się w takich piłkach :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajna sprawa no i zabawa przede wszystkim! :) Ja staram się jak najmniej czasu spędzać wgapiona w monitor ale niestety czasami się nie udaje kiedy zaczynam się na blogach :P

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny :-) Pozdrawiam,
Martyna.